(044) 390-04-63
(050) 659-79-19
(093) 659-79-19
(097) 659-79-19


office.budcenter@gmail.com

English  Русский  Українською 
Поиск

Каталог
Голосование
Какую кровлю Вы выбираете?
популярное

 akfix mapei kreisel greinplast

Затирка швів при укладанні керамічної плитки

Отже, Ви закінчили основну роботу - укладання плитки. Тепер Ви можете приступити до завершального етапу - затірці швів і обробці їх герметиком. Добре зроблена затірка може замаскувати наявні дефекти укладання, у той час як погана затирка може зруйнувати повністю враження від бездоганної укладки.

Попередньо перевірте, чи повністю висох клей, на який ви клали плитку, і ретельно очистіть шви від сміття і бруду . Видаліть всі що залишилися після укладання роздільники (хрестики) між плитками. Деякі виробники роздільників заявляють, що їх можна залишати у швах і покривати затіркою. Але в такому випадку шар затірки над роздільниками буде більш тонким, тому він буде мати інший колір після того, як застигне, і може зіпсувати зовнішній вигляд всієї затірки.

Якщо ви працюєте з глазурованою плиткою, то можна відразу приступати до затірці швів. Якщо ви поклали неглазурованої плитки, то спочатку треба зволожити верхню і бічну поверхні кожної плитки, щоб попередити занадто сильне відсмоктування вологи з затірки . Деякі укладальники плитки використовують садові обприскувачі для розбризкування води по поверхні плиток. Незалежно від того, який метод ви вибрали, головне - не перестарайтеся. Лужиці води, що залишилися на плитці або у швах, можуть пошкодити затірку, вона потім може розтріснутися. (Щоб не було сумнівів з приводу проведення такої підготовки плиток і швів, краще отримати консультацію у виробника затірки).

Які бувають затирочні матеріали?

Існує 2 основних типу затирочних матеріалів: суміш на основі цементу і суміш на основі епоксидної смоли.

Порада: при виборі, не переплутайте затирочні матеріали з ущільнювальними складами з еластомеру, які використовуються в будівництві - ними заповнюють місця стикування різних будівельних матеріалів. До таких відноситься ущільнювачам силіконовий ущільнювач. У магазині вам скажуть, що він дійсно використовується для плитки, і будуть праві. Тільки не варто силіконовим ущільнювачем заповнювати шви між плитками. Він створений для того, щоб заповнювати порожнечі при укладанні плитки на іншу поверхню. Іноді його використовують для заповнення швів, але краще цього уникати.
Затирання на цементній основі являють собою суху суміш, яка розводиться водою або рідким латексом. Продаються та готові затірки, але зазвичай вони коштують набагато дорожче. Затирання на цементній основі, як правило, зроблені з Портланд-цементу і відрізняються тільки залежно від добавок, які входять до їх складу.Всі вони можуть бути поділені на 3 класи: промисловий Портланд-цемент, сухий затверджувач і суміш латексу з Портланд-
Епоксидна затирка містить епоксидну смолу і затверджувач, які роблять шви ударостійкими і стійкими до різних хімічних речовин. Цей вид затірки найбільш дорогий, і тому в основному використовується у виробничих і торгових приміщеннях. До того ж, епоксидна затирка в'язка і з нею досить важко працювати. Якщо ваша плитка товщиною не більше 12 мм, а ширина швів менше 6 мм, то така затирка не зможе проникнути в такі вузькі шви. Більш детальну інформацію за видами плиткової затірки ви можете побачити тут: Затирка для плитки. Види і відмінності

Для чого використовується герметик?

Використання герметика переслідує дві цілі:
- він охороняє керамічну плитку від появи на ній і у швах плям
- він певною мірою захищає плитку і шви від надмірного поглинання води
Для того щоб на поверхні неглазурованої плитки і на швах не з'являлося плям, необхідно покрити облицювання рідким прозорим герметиком. Більшість герметиків зроблені на основі силікону, лаку або акрилу. При виборі відповідного герметика необхідно враховувати типи плитки і затирки, а також місце, де робиться облицювання.

Тепер давайте дізнаємося, як затирати шви, застосовувати затірку і герметик. Крім того, завжди дотримуйтесь вказівок виробника продукту, який Ви обрали.

Планові витрати часу: Залежать від розміру площі; необхідно близько 3-х тижнів до повного висихання затірки.
Планові витрати коштів: 30-50 доларів.
Початкові ради: Порадьтеся з продавцем щодо вибору найбільш підходящої затірки.
Поради щодо безпеки: Затірки на основі цементу можуть викликати запалення очей, шкіри і легенів. При роботі з ними користуйтеся респіратором, захисними окулярами і гумовими рукавичками.

Ширина затирочних швів

Ширина затирочної шва почасти залежить від особистих уподобань, деяким, наприклад, подобаються вузькі шви. Занадто широкі шви як би візуально пригнічують плитку. Квадратна плитка розміром 10, 15, 20, 25, 30 і навіть 60 см буде виглядати акуратно зі швами розміром 3 мм. Неправильна форма плитки менш помітна з більш широкими швами, але постарайтеся зробити їх шириною не більше 12 мм.Справа в тому, що чим більше ширина шва, тим більша ймовірність, що він розтріснеться.Шов шириною більше 12 мм буде більш міцним, якщо в затірку додавати пісок з великим розміром частинок, але й це не завжди допомагає вберегти широкий шов від розтріскування. (Інша причина, чому затирка може тріскатися і кришитися - занадто велика кількість рідини при змішуванні затірки).

В рівній мірі не слід робити затирочні шви дуже вузькими, тому що буде важко заповнювати їх затіркою як слід, і в результаті через такі шви буде просочуватися вода усередину облицювання. Багато майстра відчувають себе більш впевненим у тому, що якість виконуваної облицювання буде на належному рівні, якщо шви мають достатню ширину, щоб можна було їх заповнити латексної або акрилової затірки, у результаті чого шви стануть не тільки водонепроникними, але й зможуть служити амортизаторами при стисненні і розширенні плиток. Така здатність швів стає мізерно мала, коли ширина шва менше 1 мм.

Затирка плитки

Процес затирки швів включає в себе кілька етапів.

Змішування затірки
Витримка розчину для кращого змочування,
Повторне перемішування затірки,
Розподіл розчину
Очищення надлишків затірки
Все, чето стосується приготування розчину, дивіться у статті Як правильно змішати затірку

Інструменти і матеріали, які знадобляться для нанесення затірки

• Респіратор (для роботи з затірки, що містять цемент)
• Гумові рукавички
• Захисні окуляри
• Скребок з гумовою насадкою або валик
• Затирка
• Відро
• Губка
• Розшивка, дерев'яна палиця з заточеним кінцем або зубна щітка
• Чистий тканина
• Фанера
• Герметик
• Малярний валик або маленька пензлик
для малювання

Нанесіть затірку

Спочатку викладіть гірку затірки на поверхню плиток (можна просто вилити розчин з відра, якщо ви працюєте на підлозі, або зачерпувати розчин прямокутної кельмою для нанесення на стіни). Для того щоб розподілити затірку, більше підходить Затирочна терка (у відповідному варіанті для підлоги або стін), ніж сталева гладилка.

нанесення затірки затирка плитки

Тримайте її під кутом 30 градусів до плитки (як показано на фотографії) і наносите затірку на поверхню плитки по діагоналі (як показано на малюнку) . Пройдіться терткою по всій поверхні два або три рази, але не просто покривайте шви розчином, а намагайтеся втерти, втиснути її із зусиллям у шов , щоб був щільно заповнений затирочні розчином. Чим сильніше опір, тим щільніше заповнений шов і тим міцніше він буде.Головна ідея полягає в тому, щоб заповнити затіркою доверху всі куточки і порожнечі навколо плиток, які залишилися після нанесення клею. У процесі затірки рідина буде йти з затирочної розчину, і шви виявляться заповненими частками піску та цементу, - можна сказати, вийде тверде тіло замість рідкого цементного тесту.

Не робіть затірку всій поверхні відразу , краще спочатку розподіліть затірку на маленькій ділянці розміром близько одного або двох кв.метрів, поки ви не з'ясуєте, наскільки швидко схоплюється затерла. Таким чином, якщо вам доведеться працювати з затіркою, яка швидко схоплюється, вам потрібно буде зупинятися і займатися очищенням. Іноді вдається відразу затерти близько 9 кв. метрів перед тим, як почати її чистити; в інших випадках можна покрити затіркою тільки маленьку площу. Робота на маленькій ділянці допоможе вам визначити швидкість, з якою вам слід працювати.
Використання мішка для затирання

Якщо ви працюєте з поверхнею, яку особливо важко очистити після затірки, наприклад, зі старовинною цегляної облицюванням, використовуйте для заповнення швів мішок для затирання. Цей мішок виглядає і діє також, як і кондитерський мішок для обробки тортів. На кінці мішка закріплюється металевий наконечник приблизно такої ж ширини, як і Затирочний шов. Мішок наповнюється затіркою, і потім вона видавлюється із зусиллям через наконечник в шов.

При роботі з затирочні мішком помістіть наконечник мішка у верхній частині шва і просувайте його вперед уздовж краю шва в міру його заповнення. Для більшої ефективності, заповнюйте шов по всій його довжині, а не навколо окремої плитки.Зазвичай спочатку заповнюють всі горизонтальні шви (вздовж осі х), а потім вертикальні (вздовж осі у). Слід видавлювати трохи більшу кількість затірки, ніж здається необхідним.Після того як вона злегка схопиться, спресуйте затірку в шов за допомогою розшивки або шматка гладкої металевої трубки, діаметр якої більше ширини заповнюваних швів. Потім дайте можливість спресованого у шві затірці схопитися протягом півгодини, після чого видаліть надлишки за допомогою жорсткої щітки.

Видалення затірки

видалення затірки

Перше видалення надлишків затірки - сухе

Коли всі шви будуть заповнені, для видалення зайвої затірки вам знадобиться терка, яку треба тримати під майже прямим кутом до поверхні плиток (як показано на малюнку). При цьому необхідно рухати тертку по діагоналі щодо швів, інакше край інструменту може потрапити в шов і видалить з нього частину затірки. (Якщо це трапилося, просто додайте трохи затірки в шов і вирівняйте поверхню шва краєм терки). Як тільки лишки будуть видалені, дайте можливість затірці схопитися перед початком очищення. Поки ви займаєтеся затіркою та очищенням, необхідно не забувати час від часу перемішувати Затирочний розчин у відрі, щоб він залишався м'яким до нанесення його на нові ділянки.

Друге видалення затірки - вологе. Через який час починати?

Після сухого очищення краєм затирочної терки (яка видаляє основну масу зайвої затірки з поверхні плиток), кожна облицювання в тій чи іншій мірі вимагає вологою очищення. Час, який необхідний для повного схоплювання затірки перед вологою очищенням, сильно розрізняється від укладання до укладання. Воно може бути одно 5 хвилинам, а може зайняти 20 хвилин або більше. На швидкість випаровування рідини з затірки впливають погодні умови, тип підстави, клею і плитки.

Майте на увазі, що залишки затірки на поверхні плитки можуть схопитися досить швидко, хоча для затирки в швах може знадобитися більш тривалий час. Для оцінки готовності поверхні плиток і затирочних швів до очищення можна використовувати губку: намочиться губку якнайсильніше, і потім протестуйте маленьку ділянку поверхні облицювання. Затирка у швах повинна бути еластичною і щільною, але не твердою. Якщо затірка схопилася занадто сильно, плитки доведеться очищати з великими труднощами, так що при цьому можна зашкодити шви. З іншого боку, якщо за губкою тягнеться затірка зі швів, це означає, що затерла недостатньо схопилася.Почекайте кілька хвилин і перевірте знову. Очищення можна починати тоді, коли затірка у швах залишається на місці.

Якщо виявилося, що пройшло дуже багато часу до початку чищення, і затирка присохли до поверхні плитки, можна видалити її за допомогою спеціальної абразивної тертки. (На відміну від інших чистячих терок, така терка не залишає подряпин на поверхні плиток - щоб не сумніватися, перевірте спочатку на обрізку плитки). Після очищення засохлих залишків затірки, пройдіться по всій поверхні добре віджатою губкою.

Існує багато прийомів для очищення затірки, деякі з них досить незвичайні. Наприклад, деякі плиточники насипають суху затірку поверх швів (щоб волога затирка у швах швидше висохла). Інші використовують тирсу для того, щоб вони витягнули зайву вологу, і можна було легко видалити надлишки затірки. Багато хто з цих методів послаблюють, і тим самим, руйнують затирочні шви, тому ми не радимо їх використовувати. Краще використовувати комбінацію випробуваних прийомів, яка підходить як для комерційних облицювань, так і в житлових приміщеннях. Основний принцип такого методу - використовувати мінімум води під час очищення, щоб не послабити затірку.

Початок вологою очищення

Видалення затірки

Вам будуть необхідні тільки відро з чистою водою і губка (краще взяти губку із закругленими краями, так не утворюються канавки в затирочних швах).

1. Спочатку, за допомогою губки, швидко віддаляється велика частина зайвої затірки

Починайте очищення затірки з поверхні плиток м'якими круговими рухами що витирає, видаляючи частинки піску та цементу. Дійте обережно, щоб у затирочних швах не утворювалися канавки. Обполіскуйте губку, як тільки пори губки наповняться частинками цементу і піску, і після добре її віджимайте. Якщо до початку очищення пройшло не надто багато часу, то ви зможете видалити надлишки затірки з поверхні плиток за два чи три проходу.

За один раз очищайте тільки невелику ділянку (розміром 1-2 кв. м), часто змочуючи губку, щоб змити частки затірки, які проникли в пори плиток.

Коли ви промиваєте губку, завжди прагніть промити як можна краще і віджати як можна сильніше, щоб бути впевненим, що всі частинки затірки, які були в порах плитки, змилися. Не забудьте скинути зайву воду з ваших рук.

Якщо облицювання розміром не більше 9 кв. метрів, то немає необхідності міняти промивально воду у відрі. Можна судити по чистоті води, наскільки добре відмита плитка (звичайно, в деяких комерційних проектах потрібно постійно міняти воду).

2. На другому етапі треба оглянути затирочні шви, чи всі вони акуратні

огляд затирочних швів

Вирівняйте і розгладьте шви за допомогою розшивки, дерев'яної палиці з заточеним кінцем або кінцем зубної щітки. Потім підрівняйте краї швів губкою. Рухайте губку паралельно шву, обережно видаляючи виступи і заповнюючи наявні виїмки невеликою кількістю затірки на кінчику пальця (надягніть для цього щільно облягають гумові рукавички). Фактичний розмір шва залежить від типу плитки та промислової або кустарної обробки верхнього краю плитки. Якщо краї плитки гострі і прямі, затирка у швах повинна бути плоскою, урівень з верхнім краєм плитки. Якщо верхній край плитки закруглений, плиточник повинен сам вирішити, якої висоти робити шов. Яка б висота не була обрана, в ідеалі шов повинен бути рівним зверху, не опуклим, хоча велика частина швів стає потім злегка увігнутої, що цілком припустимо. Дуже важливо надати всіх швах однакову форму і глибину.

3. Наприкінці робиться фінальна ретельне очищення поверхні плиток від залишків затірки

Як тільки шви в облицюванні будуть вирівняні, поверхня плиток слід знову ретельно очистити. Спочатку промийте і добре відіжміть губку. Потім зробіть прямий, вертикальний прохід довжиною близько метра однією стороною губки, повільно рухаючи її по напрямку до себе - повільніше, ніж це здається необхідним - і без зупинок. (Якщо ви будете рухати губку швидко або переривчасто, на поверхні плиток залишаться смуги від затирання). Після першого проходу переверніть губку чистою стороною і зробіть подібний прохід паралельно першому, а потім зупиніться і промийте губку. Для одного проходу використовуйте тільки що промиту бік губки. Продовжуйте цей процес до тих пір, поки вся площа облицювання не буде повністю очищена, намагаючись діяти акуратно, щоб знову ж таки губка не тягнула за собою затірку з швів. Якщо це відбувається, то це може означати, що затирки в швах занадто багато і шви треба підрівняти, або занадто багато води в губці.Після такої очистки всі залишки затірки повинні бути усунені з поверхні плиток, і треба дати можливість підсохнути швах протягом 15 хвилин.

Під час цієї паузи волога, що залишилася після очищення на плитках, випаровується і частинки цементу, які знаходилися у воді, осідають на поверхні плиток.Якщо плитки покриті блискучою глазур'ю, а кути рівні й прямі, то наліт від затірки можна легко видалити, протираючи відразу поверхню марлею або м'якою чистою тканиною. Якщо плитка має матову поверхню або закруглені кути, то може знадобитися ще один, додатковий прохід зі свіжою водою і губкою.

Якщо залишки затірки все ще погано піддаються очищенню, можливо, ви недостатньо добре очистили поверхню в перший раз. Якщо на поверхні плитки залишався клей, то причиною того, що затерла схопилася сильніше, ніж звичайно, можуть бути містяться в ньому латексні або акрилові добавки. Однак якою б не була причина, чим довше наліт залишається на плитках, тим важче його видалити. Якщо ви не змогли вилучити залишки за допомогою вологої абразивної тертки, то можна спробувати використовувати спеціальний розчин для усунення нальоту, або, в крайньому випадку, вдатися до допомоги кислотних очисників

Якщо ви вирішили використовувати спеціальні очисники або кислоту, майте на увазі, що затерла повинна повністю схопитися, перш ніж ви будете їх використовувати. Тим не менш, не чекайте, щоб затирка повністю схопилася до завершення останньої стадії очищення - видалення будь-яких слідів затірки з розширювальних швів

Нанесіть герметик

Коли затірка затвердіє, плитку й шви можна покрити герметиком відповідно до інструкції виробника. Ретельно очистіть плитку й шви і дайте їм висохнути протягом декількох днів. Потім нанесіть герметик дотримуючись інструкцій виробника. Якщо ви будете покривати герметиком і плитку і затірку у швах, використовуйте малярський валик.Якщо ви будете покривати герметиком тільки шви, скористайтеся маленької пензликом. Всі надлишки герметика, які можуть випадково потрапити на поверхню плитки, відразу ж видалите.

Для дбайливого догляду за плиткою іноді потрібно, щоб ви покривали плитку герметиком кожні 2 роки (іноді частіше, якщо цього вимагають виробники). У будь-якому випадку, якщо ви помічаєте. Що плитка стала частіше бруднитися і її стало складніше чистити, значить настав час покрити її додатковим шаром герметика, попередньо ретельно очистивши.

Закінчення роботи

На підлогу покладіть лист фанери і заборонив будь-кому ходити по підлозі до повного висихання затірки. Будьте уважні, деякі види затірки сохнуть до двох тижнів (виправте необхідний час у вказівках виробника).

 

Інструменти для приготування затирки та клею для плитки

Вибір інструментів для змішування клею та затирання багато в чому залежить від об'єму клейкою маси, яку ви хочете отримати.

Для приготування клейового розчину або затірки обсягом менше 9 літрів можна змішати матеріали вручну за допомогою кельні . Хоча таким способом можна змішувати й більші кількості, але це досить втомлива робота і дуже часто в її результаті утворюються грудки. Для таких цілей краще використовувати мішалку, закріплену в потужній 12 мм дрилі . Велика частина домашніх дрилей малопотужні і можуть не витримати і зламатися після змішування 10 або 12 відер клею або затірки.
Кельма Мішалка для приготування цементного розчину або клею для плитки Дрель - міксер

Кельма

Мішалка для змішування розчину

Дрель - міксер

Якщо ви плануєте зробити невелику укладання (для якої можливо вам знадобиться не більше 5 літрів кожного матеріалу), краще взяти в оренду потужну дриль з перемикачем оборотів, що може обертатися зі швидкістю 150 об/хв. Дуже важливо використовувати дриль з мішалкою для розчину (яку можна орендувати), а не для фарби. Остання обертається з дуже великою швидкістю для змішування затірки і клейкої суміші, чому в суміші можуть з'явитися повітряні бульбашки, які послаблюють суміш.

Ємності й інструменти для змішування цементного розчину.

Для приготування цементного розчину, який вкладається в якості підстави товстим шаром на підлогу, стіни та стійки, змішайте компоненти вручну в контейнерах для змішування за допомогою лопатки для перемішування будівельних розчинів. Є багато різних варіантів контейнерів для змішування в залежності від матеріалів, з яких вони виготовлені, та розмірів: від пластикових корит розміром близько 30 л до металевих ємностей об'ємом близько 90 л. Для укладання плитки в житлових приміщеннях звичайно використовується контейнер 30 л. Для виконання робіт більшого обсягу краще використовувати контейнер більшого розміру і запрошувати помічника, так як приготування розчину може займати повний робочий день.
Лопатка для змішування цементного розчину
Лопатка краще підходить для перемішування цементного розчину, ніж дриль - міксер
Для кращого перемішування можна використовувати спеціальну лопатку, якою користуються каменярі. Така лопатка має широке лезо з просвердленими отворами Вона зручніше її міксери, тому що з її допомогою можна отримати саме ту консистенцію, яку ви хочете. Лопатки для перемішування будівельних розчинів бувають декількох розмірів, найчастіше використовуються з шириною леза близько 22,5 см. Якщо ви не хочете купувати таку лопатку, можна використовувати звичайну садову сапу або навіть совкову лопатку, або великий кельму.

 

 

Чому затирка розтріскується

затирка розтріскується

Буває так, що через тиждень вже після укладання ваша затерла (цілком можливо, дорога і фірмова) починає розтріскуватися і кришитися. Чому це відбувається і як цього уникнути?

Слід пам'ятати, що затерла, перш за все, це цементна суміш. А цементу необхідні спеціальні умови для кращого схоплювання. Умови навколишнього середовища впливають на процес схоплювання в будь-якому випадку, і вони можуть послабити затірку, в результаті чого в затірці виникають тріщини.

Тому, попередньо вивчите інструкції виробника для того, щоб затвердіння затірки пройшло належним чином.

Найбільш часті причини розтріскування затірки, зробленою на основі портланд-цементу:

1. Надмірна кількість води в затирочної суміші . (Тріщини відбуваються через втрати води при випаровуванні, що, у свою чергу, веде до зменшення затирочної маси).

2. У разі, якщо плитки надмірно поглинають воду з затірки , відбувається зупинка процесу гідратації цементу, необхідного для нормального схоплювання затірки, і зменшується Затирочна маса.

3. Підстава для укладання плитки не вирівняно або ходить ходором . Така ситуація часто зустрічається в дерев'яних будинках, де дошки прогинаються або недостатньо щільно скріплені. Навіть якщо все зроблено правильно, швидше за все зміна температури і вологості на вулиці буде сприяти зміні характеристик дерева і, як наслідок, рух в основі.

4. Чи не відповідність типу затірки умовами укладання . Якщо ширина швів більше 4 мм, звичайна затирка вже не підійде, треба використовувати піщану. У будь-якому випадку в інструкції виробника затірки пишеться, для якої ширини швів підходить затерла. Більш детальну інформацію читайте у статті Затирка для керамічної плитки. Види і відмінності.

Як відремонтувати розтріскану затірку, зроблену на основі портланд-цементу

Тріщини в затірки будуть тільки розширюватися з часом. Якщо вона потріскалася у ванній кімнаті, ви ризикуєте, що вода буде проникати через тріщини і поступово руйнувати основу та укладальні матеріали, що може зашкодити укладання плитки і зовнішній вигляд. Тому краще відремонтувати потріскану затірку.

Якщо затірка білого кольору , можна акуратно видряпати затірку будівельним ножем в місцях розтріскування і заповнити шви нової білої затіркою.Цей спосіб не підійде для кольорового затірки , так як кольори можуть змішатися, накластись один на інший, і ніхто не дасть гарантії, який колір затірки вийде у вас у підсумку. Замість нанесення нової затірки поверх розтріскану, яка може викликати зміну забарвлення, краще використовувати будівельний ніж або перфоратор і видалити пошкоджену затірку. (Додаткову інформацію дивіться тут Як поміняти затірку для плитки)

Майте на увазі, що затерла, зроблена на основі портланд-цементу, стає твердішим з часом і досягає найвищого ступеня твердості (близько 98%) через 28 днів після укладання плитки. Будьте дуже обережні при заміні затірки, щоб не пошкодити плитку! Міняйте затірку тільки там, де це необхідно.

Як уникнути розтріскування затірки

 1. Перед застосуванням затірки переконайтеся, що клей досить схопився.
 2. Місце для облицювання має чистим і сухим, без пилу і жирних плям.
 3. Вибирайте тип затірки, найбільш відповідний для вашої облицювання. Якщо ви використовуєте затірку на цементній основі, то для швів шириною більше 3-4 мм використовуйте пісочну затірку, так як пісок допомагає запобігти усадку затирки в швах і їх розтріскування. Якщо затирочні шви мають ширину менше 3-4 мм, користуйтеся тільки затіркою, що не містить пісок, інакше шви будуть заповнені піском, а не цементом.Дивіться більш детальну інформацію в нашій статті
 4. При змішуванні затірки, намагайтеся ретельно перемішувати суху суміш із водою. Не бажано перемішувати суміш за допомогою механічного міксера при високих оборотах, так як утворюються повітряні пухирці викликають ослаблення затірки. Замість цього працюйте при низьких оборотах.
 5. Після змішування дайте можливість затірці відстоятися (тобто "відпочити") протягом 10-15 хвилин. Це дозволить суміші повністю зволожити.
 6. Переконайтеся, що ваша затирка не стара, інакше шви будуть м'якими.Велика частина затирок має обмежений час зберігання до її застосування.
 7. Якщо плитки мають підвищену здатність до абсорбції, зволожите шви перед початком затірки. Рекомендується також покрити плитки герметиком; однак необхідно вибрати найбільш підходящий герметик. Використання латекс-модифікованої затірки також корисно в даній ситуації.
 8. Якщо в затірці занадто багато води і в процесі затирання утворюються дрібні тріщини, втріть суху затірку у шви, щоб вона увібрала зайву воду.
 9. Якщо виробник затірки радить періодично зволожувати затірку для кращого схоплювання, то наступні його порадою і робіть це протягом усього часу схоплювання затірки.
 10. Не робіть затірку під прямими сонячними променями і не користуйтеся для прискорення процесу схоплювання затірки допоміжними кошти, такими як фен для волосся. Це може привести до розм'якшення швів та їх подальшому руйнуванню.
 11. Кращі умови для затирання такі ж, як у сухому прохолодному гаражі або підвалі. Нагріта або занадто пориста плитка можуть призупинити процес гідратації (схоплювання) і шви можуть бути менш міцними.
 12. Уникайте робити занадто широкі затирочні шви. Якщо необхідно, використовуйте латексну добавку для збільшення міцності суміші.
 13. Не додавайте додатково воду або затирочні суміш після того, як готова затирка початку схоплюватися.
 14. Уникайте впливу сильних хімікатів на суху затірку, тому що в результаті вона може руйнуватися і розсипатися.

Що робити, якщо нова затирка продовжує розтріскуватися?

Якщо, незважаючи на те, що ви змінили затірку і зробили все по інструкції, вона продовжує розтріскуватися, найчастіше проблема в умовах експлуатації. Або підставу недостатньо рівне (як у дерев'яних будинках), або занадто велике навантаження (потік людей, візків, і т.д - у магазинах, гаражах, складах), або затерла руйнується за рахунок кислоти (харчові виробництва), чи все ж ви віддаєте перевагу робити шви більше, ніж в інструкції виробника. У такому випадку доведеться змішувати затірку не з водою, а з спеціальними полімерними добавками , повністю виключають воду (наприклад, Fugoplastic). При цьому намагайтеся, щоб ваша суміш була максимально сухою.

Якщо не допомагає і це - використовуйте силікон, бажано стійкий до цвілі і грибків (інакше потемніє). Він не розтріснеться, але його треба акуратно укладати, розгладжувати. Погана укладання силікону може серйозно зіпсувати зовнішній вигляд приміщення.

Особливі зауваження при роботі з затіркою

Попередження: ніколи не зливайте залишки затирки в каналізаційну трубу , інакше ви ризикуєте опинитися перед необхідністю міняти ваші труби.Краще всього залишити залишки затирки в ємності на кілька днів, щоб вода відшарувалася від основної маси. Після того як вода відокремиться, злийте воду і викиньте залишки затірки в сміття.

Примітка: якщо деяка кількість затірки на цементній основі потрапить на вашу шкіру, спочатку обполощіть це місце розчином оцту , щоб відновити рівень pH перед тим як вимити його з водою і милом.

Дотримання заходів безпеки

При роботі з затіркою ніколи не забувайте надягати захисний протипиловий респіратор, так як вдихання пилу від затірки може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям. Крім того, завжди надягайте рукавички і захисні окуляри, коли працюєте з затіркою, так як затірка може сильно дратувати очі і шкіру. При використанні обов'язково дотримуйтесь вказівок і рекомендацій виробника

Як поміняти затірку плитки.

Вже через рік після укладання плитки, підлога може виглядати старим і неохайним через грязюку, яка накопичується у швах. Це особливо актуально для плитки світлих відтінків зі світлою затіркою.

Можна цього було уникнути в самому початку, покривши шви і плитку спеціальним складом, відштовхуючим грязь (наприклад, Дельфін від Атлас) або поклавши водо-і брудовідштовхуючим затірку (наприклад, Ultracolor від Mapei). Однак, як показує досвід, це не панацея, а, головне, факт залишається фактом: затирка брудна або розтріснутися потребує заміни.

Ви можете оновити затірку самі, так як це легко і недорого. І ваша плитка буде виглядати як нова. Обов'язково уточніть в інструкції виробника, скільки знадобиться часу для висихання нового матеріалу. Загальний час, витрачений на ремонт, буде залежати від того, яку площу Ви обробляєте.
Інструменти і матеріали
• Пила для швів
• Розшивка (круглий стрижень)
• Гумовий валик або губка
• Гладилка
• Нова затирка
• Розчин оцту (1:1 )
• Герметик
• Ганчірки
• Сухе (або паперове) рушник

Правильне приготування затірки

При заміні затірки буває досить складно підібрати затірку потрібного кольору. Просто купіть затірку близької до потрібного вам кольору і додайте в Затирочний розчин води, якщо потрібний більш світлий відтінок. І навпаки, зробіть розчин погустіше, якщо потрібний більш темний колір.
ВИКОНУВАТИ БЕЗПЕКА:
Обов'язково надягайте захисні окуляри, коли видаляєте стару затірку
Типи затірки

Існує 4 типи затірки: з додаванням піску, без додавання піску, акриловий латекс і епоксидна смола. Виберіть відповідний тип затирки в залежності від ширини швів між плитками.

• Виміряйте відстань між плитками. Якщо ширина шва більше 3 мм , користуйтеся затіркою з додаванням піску . Якщо шви вузькі (менше 3 мм), то підійде затирка без піску, акриловий латекс або епоксидна смола.
пісочну затірку не можна використовувати для п л іткі з мармуру , так як на мармурі можуть з'явитися подряпини. Краще взяти затірку без піску або акриловий латекс.
Затирка для керамічної облицювання столу повинна бути стійкою до цвілі і барвників .
Ремонт облицювальних швів
 • видалення затірки пилкою
  Рис.1 Видалення затірки
  1. Обробіть пошкоджену затірку у швах розчином оцту.

  2. За допомогою спеціальної пилки для швів видаліть стару затірку. Робіть це обережно, щоб не відколоти плитку.

  3. Змочіть шви водою. Промокніть зайву воду паперовим рушником.

  4. Приготуйте затірку відповідно до інструкції виробника

  затирка плитки
  Рис. 2 Нанесення нової затірки

  5. Ретельно заповніть шви затіркою за допомогою
  гладилки.

  6. За допомогою розшивки вирівняйте шви між плитками.

  7. Гумовим валиком або губкою видаліть зайву затірку, періодично промиваючи їх водою. Потім знову добре промокніть поверхню плитки.

   

  очищення плитки від затірки
  Рис.3 Очищення плитки

Забор из сварной сетки ПО Техна


Полезные советы: Полезные статьи:

sovety1

sovety2

Советы по кровле и заборам


Кровельная тематика


украина

Компания "D.I.Y. centre" осуществляет доставку материалов по всей территории Украины

Киев | Одесса | Харьков | Донецк | Луганск | Львов | Симферополь | Винница | Житомир |Днепропетровск | Запорожье | Ивано-франковск | Кировоград | Луцк | Николаев | Полтава | Севастополь | Сумы | Тернополь | Херсон | Черкассы | Ровно | Александрия | Черновцы | Ужгород | Хмельницкий | Чернигов | Алчевск | Артемовск | Белая Церковь | Бердянск | Васильевка | Владимир-Волынский | Днепродзержинск | Евпатория | Белгород-Днестровский | Изюм | Каменец-Подольский | Керч | Ковель | Конотоп | Коростень | Кременчуг | Лубны | Мариуполь | Мелитополь | Никополь | Новая Каховка | Первомайск | Славянск | Стрый | Северодонецк | Феодосия | Шостка | Белгород-Днестровский | Бердичев | Боярка | Бровары |Умань | Васильков | Вознесенск | Горловка | Кривой Рог | Желтые Воды | Измаил | Ильичевск | Ялта | Краматорск | Мукачево | Обухов | Павлоград | Миргород | Нежин | Нововолынск | Новгород-Волынский | и любые другие города Украины

Кровельные материалы Новоград - Волынский
Кровельные материалы Керчь
Кровельные материалы Коростышев
Кровельные материалы Андрушевка
Кровельные материалы Бердичев
Кровельные материалы Львов Кровельные материалы Радомышль
Кровельные материалы Брусилов
Кровельные материалы Ровно
Кровельные материалы Судак
Кровельные материалы Малин
Кровельные материалы Сквира
Кровельные материалы Днепропетровск
Кровельные материалы Ялта
Кровельные материалы Бородянка
Кровельные материалы Тараща
Кровельные материалы Донецк
Кровельные материалы Алупка
Кровельные материалы Гостомель
Кровельные материалы Богуслав
Кровельные материалы Харьков
Кровельные материалы Джанкой
Кровельные материалы Дымер
Кровельные материалы Кагарлык
Кровельные материалы Хмельницкий
Кровельные материалы Олевск
Кровельные материалы Вышгород
Кровельные материалы Мироновка
Кровельные материалы Симферополь
Кровельные материалы Алушта
Кровельные материалы Ирпень
Кровельные материалы Кривой Рог
Кровельные материалы Запорожье
Кровельные материалы Армянск
Кровельные материалы Фастов
Кровельные материалы Смила
Кровельные материалы Луганск
Кровельные материалы Киев
Кровельные материалы Борисполь
Кровельные материалы Умань
Кровельные материалы Мариуполь
Кровельные материалы Обухов
Кровельные материалы Березань
Кровельные материалы Полтава
Кровельные материалы Севастополь
Кровельные материалы Овруч
Кровельные материалы Яготин
Кровельные материалы Ужгород
Кровельные материалы Евпатория
Кровельные материалы Боярка
Кровельные материалы Житомир
Кровельные материалы Мукачево
Кровельные материалы Белая Церковь Кровельные материалы Ржищев
Кровельные материалы Васильков Кровельные материалы Кременчуг
Кровельные материалы Красноперекопск Кровельные материалы Тетиев
Кровельные материалы Феодосия Кровельные материалы Кировоград
Кровельные материалы Ивано - Франковск Кровельные материалы Буча
Кровельные материалы Коростень
Кровельные материалы Николаев
Кровельные материалы Згуровка Кровельные материалы Мелитополь
Кровельные материалы Украинка
Кровельные материалы Херсон
Кровельные материалы Переяслав-Хмельницкий
Кровельные материалы Сумы
Кровельные материалы Чернигов
Кровельные материалы Павлоград
Кровельные материалы Черкассы
Кровельные материалы Винница
Кровельные материалы Черновцы
Кровельные материалы Луцк
Кровельные материалы Шостка
Кровельные материалы Измаил
Кровельные материалы Ковель
Кровельные материалы Сарны
Кровельные материалы Алчевск
Кровельные материалы Прилуки
Кровельные материалы Нежин
Кровельные материалы Носовка
Кровельные материалы Бобровица
Кровельные материалы Мена
Кровельные материалы Ичня Кровельные материалы Славутич
Кровельные материалы Бровары
Кровельные материалы Вишневое
Кровельные материалы Макаров

(пусто)
 
курс валют
Блог / Новости
друзья сайта
популярное